30 Nisan 2014 Çarşamba

BİR YÜREK YARASI DAHA...Gizem Akdeniz’in cesedi, evine 20 kilometre uzaklıktaki Seyhan Baraj Gölü yakınında Rüzgarlı Tepe mevkiinde güvenlik güçlerinin aramaları sonucu gece bulundu.  Öldürülmüş halde bulunan 6 yaşındaki Gizem Akdeniz’in katil zanlısı S.A, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.
Gizem’in kaybolmasıyla ilgili oluşturulan özel ekip tarafından yakalanarak sağlık kontrolünün ardından adliyeye getirilen S.A. (25), cumhuriyet savcısı tarafından sorgulandıktan sonra tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edildi. Zanlı S.A, nöbetçi mahkemece tutuklandı.
Bu arada, S.A’nın adliyedeki işlemleri sürerken baro tarafından yapılan çağrıya avukatlar tarafından olumsuz cevap verildiği öğrenildi.
CESEDİ YAKMAYA ÇALIŞMIŞ!
Ayaklarının bağlandığı ve bıçaklanarak öldürüldüğü belirlenen minik Gizem’in cesedi otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Gizem’in işkence edilip kısmen yakıldığı bildirildi.
İNTİKAM İÇİN YAPMIŞ!
Gizem’in ablasıyla evlenmek istediği, izin verilmediği için intikam için yaptığı öne sürülüyor.
Adana Emniyet Müdürlüğü ve Ankara’dan gelen özel ekibin hassas çalışması sonucu cesedin gece saat 01.30 sularında bulunduğu belirtiliyor.
Gizem’in kaybolmasıyla ilgili oluşturulan özel ekip tarafından yakalanan zanlı S.A. (25), Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından sağlık kontrolü için Adana Adli Tıp Birimi’ne getirildi.
Zırhlı araçla getirilen ve çelek yelek giydirdilen zanlı için çok sayıda çevik kuvvet ekibi ve sivil polis bina çevresinde güvenlik önlemi aldı.
Sağlık kontrolünün ardından adliyeye sevk edilen S.A’nın araca bindirildiği sırada çevredeki vatandaşlar tepki gösterdi.
Bu arada, küçük kızın en büyük ablası G.A. ile evlenmek istediği ancak ailenin karşı çıkması üzerine “intikam” duygusuyla Gizem’i kaçırdığı öne sürülen zanlının, arama çalışmalarına da katıldığı öğrenildi.
41 AVUKAT KATİL ZANLISINI SAVUNMADI
Öte yandan Adana Barosu Başkanı Mengücek Gazi Çıtırık, katil zanlısı S.A. için Baro’dan avukat talep edildiğini, 41 avukatın katil zanlısını savunmak istemediğini açıkladı. Çıtırık, bunun üzerine zorunlu olarak Baro Yönetim Kurulu üyesi avukat Ahmet Faruk Ulaş’ın, katil zanlısının sorgusuna katıldığını bildirdi.
BİRİLERİNİ ÖLDÜRECEKTİM
Süleyman A., mahkemedeki ifadesinde öldürülen Gizem Akdeniz’in, ‘hemşirelik bölümü’ okuyan en büyük ablası Gamze Akdeniz ile birbirlerini sevdiklerini ifade ederek, “Ailesi bizim arkadaşlık yapmamıza karşı çıktı. Ayrıldıktan 1.5 yıl sonra tekrar görüşmeye başladık. Gamze’nin kıskançlığı ve halalarının baskısı nedeniyle ondan ayrıldım. Fakat içimde o aileye karşı kin ve nefret büyüdü. Gizem olmasa dahi o aileden birilerini öldürecektim” dedi.
O ANDA KARAR VERDİM
Olay günü ailesini pikniğe götürdüğünü, sonrasında üstünü değiştirmek için eve dönerken, yolda parkta oynayan Gizem’i gördüğünü anlatan Süleyman A., “Gizem’i yanıma çağırdım. Ona para verip, kola alması için bakkala gönderdim. O giderken, evlerinde de kimsenin olmadığını bildiğimden onu öldürmeye karar verdim ve bunu nasıl yapacağımı düşünmeye başladım. Gizem’i pikniğe götürme bahanesi ile kandırıp araca aldım” ifadesini kullandı.
GÖZÜMÜ KAPATIP BIÇAKLADIM
Yolda giderken bir petrol istasyonunda durup, benzin aldığını anlatan zanlı, küçük Gizem’in toprağa verildiği Kabasakal Mezarlığı’na yakın bir yere gittiğini, daha sonra küçük kızı kucağına alıp araçtan indirdiğini anlattı. Süleyman A., “Gizem’in el ve ayaklarını bağladım. Ağzına da koli bandı yapıştırdım. Üzerimde taşıdığı bıçakla ona vurdum. Bıçağın neresine denk geldiğini gözlerim kapalı olduğu için görmedim” diye konuştu.
ÇIĞLIKLARINA AĞLADIM
Küçük Gizem’in ayağa kalkıp, bir iki adım attıktan sonra tekrar yere düştüğünü belirten Süleyman A., “Üzerine benzin döküp, kibritle ateşlediğimde çığlık çığlığa bağırıyordu. Daha sonra arabanın yanına gittim. 20-25 dakika bekledim. Gizem’in çığlıklarını duyunca dayanamayıp ağladım. Daha sonra onu o halde bırakıp, geldiğim yoldan geri döndüm. Ailemin piknik yaptığı yerde bıçaktan kurtulup, mahalleye geri döndüm” dedi.
GİZEM’E TECAVÜZ ETMEDİM
Gizem’e olay öncesi ya da sonrasında cinsel davranışta bulunmadığı gibi tecavüz girişiminin de olmadığını kaydeden Süleyman A., emniyetteki ifadesinde de; Gizem’in kaybolduğunu öğrendikten sonra kendisinin de arama çalışmalarına katıldığını belirterek, Çocuk Şube Müdürlüğü’nde ifade verirken, olayı gizlediğini, ertesi gün de polislerle birlikte Gizem’i aradığını anlattı.